Hlavní stránka > Stalo se > Mezinárodní olympiáda v NJ 2020

Mezinárodní olympiáda v NJ 2020

MEZINÁRODNÍ OLYMPIÁDA
V NĚMECKÉM JAZYCE 2020

 

Miliony žáků na celém světě byli vyzváni pod heslem DABEI SEIN! (Buďte u toho!) k účasti na Mezinárodní olympiádě v německém jazyce (IDO). Více než 100 žáků ve věku od 14 do 17 let, kteří se učí německy, se kvalifikovalo v národních předkolech ve více než 50 účastnických zemích a zúčastní se olympiády v digitálním formátu. Po Berlínu (2016) a Freiburgu (2018) se bude IDO 2020 poprvé konat v inovativním digitálním formátu a bude se týkat Drážďan.

Mezinárodní olympiáda je mezinárodní soutěž, která se každé dva roky koná na celém světě a na které účastnice a účastníci prokazují své znalosti německého jazyka na třech jazykových úrovních (A2, B1 a B2). Místo konání finále se každý rok mění a zpravidla jím bývá německé město, ve kterém sídlí Goethe-Institut. Letos se IDO koná v inovativním digitálním formátu se vztahem k Drážďanům.

Účastníci jsou vybíráni z předchozích národních kol soutěže v jednotlivých účastnických zemích a následně zastupují svou zemi na mezinárodním finále v Německu. Nejlepší žáci z kvalifikačních kol zde soutěží o první tři místa nejlepších němčinářů na světě, a to na třech jazykových úrovních. Žádané jsou přitom nejen jazykové, ale také interkulturní kompetence a schopnost týmové spolupráce v mezinárodních skupinách. Mezinárodní porota hodnotí jak individuální, tak i skupinové výkony.

Vedle soutěžního finále je pro účastnice připraven rámcový program, který jim přiblíží Německo, jeho kulturu a lokální zvláštnosti. Zahajovací a závěrečná akce chce vyzdvihnout olympijskou myšlenku mírového soužití a spravedlivé koexistence a bohatství různých kultur ve světě.

Mezinárodní olympiádu v německém jazyce pořádá Goethe-Institut ve spolupráci s Mezinárodním svazem učitelů němčiny (IDV).

Vzhledem k tomu, že se národní olympiáda v německém jazyce kvůli koronavirové pandemii nemohla konat obvyklou formou, bylo rozhodnuto pro účely kvalifikace na Mezinárodní olympiádu v německém jazyce vypsat digitální soutěž s názvem Meine Träume (Moje sny). Žáci ve věku mezi 14 a 17 lety byli vyzváni, aby německy formou volně zpracované, kreativní prezentace představili své sny o budoucnosti. Vedle jazykových schopností se hodnotila také myšlenka, koncept, jeho realizace a kreativita celého příspěvku.

Vítězkami jsou Hana Šustrová a Petra Šnajdrová z našeho gymnázia (tercie B).  V době od 3. do 7. srpna 2020 budou Česko zastupovat na Mezinárodní olympiádě v německém jazyce.

 

Srdečně blahopřejeme a držíme palce, aby účast na IDO byla úspěšná!

 

Zdroj: https://www.goethe.de/ins/cz/cs/spr/unt/ver/idz.html

 

{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
https://nj.gjwprostejov.cz/
https://nj.gjwprostejov.cz/mezinarodni-olympiada-v-nj-2020
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému