Hlavní stránka > Stalo se > Rakousko, Bratislava

Rakousko, Bratislava

Exkurze do Rakouska a Bratislavy

 Poslední den před vánočními prázdninami opět potvrdili naši studenti, že rádi cestují a poznávají nová místa. Dne 20.12.2019 jsme tedy vyrazili směr Bratislava a Rakousko. Jeli jsme autobusem společnosti F.T.L., která má velmi spolehlivé i ochotné řidiče. Pedagogický doprovod seznámil studenty během cesty se základními informacemi i zajímavostmi o těchto dvou sousedních zemích.

Jako první jsme zamířili do rakouského městečka Kittsee, kde jsme absolvovali exkurzi v čokoládovně Wirth. V místní prodejně poté následovala ochutnávka čokoládových pochutin nejrůznějších druhů a chutí. Když chutnalo, tak se nakupovalo a někdy i ve velkém!

Další zastávkou naší jednodenní exkurze bylo nedaleko se nacházející, nejvýchodnější rakouské městečko – Hainburg an der Donau. Nad městem se tyčí majestátní zřícenina stejnojmenného středověkého hradu, kam jsme si vyšlápli, někteří s větší, někteří s menší radostí, ale nakonec to všichni zvládli! Jelikož nám počasí přálo, mohli jsme se odtud pokochat pohledem na modrý Dunaj, protékající okolní přírodou Národního parku Donau-Auen, v dálce se nám rovněž naskytl pohled na panorama Bratislavy, která v kontrastu s hradem působila tak trochu jako sci-fi.

Po návštěvě hradu následoval přejezd do nedalekého hlavního města Slovenska, kde jsme vystoupili u Bratislavského hradu, který je nově zrekonstruován. Pedagogové studentům stručně popsali slovenskou historii, místní reálie, a u sochy Svatopluka zmínili nutnost jednoty v mezilidských vztazích na příkladu legendy o třech prutech. Hlavní průvodkyní byla paní učitelka Bálintová, která zná město výborně, protože je místní rodačkou. Procházka historickým centrem Bratislavy měla kouzlo vánoční atmosféry, kdy jsme úplně zapomněli na náročný školní čas. Mnozí z nás ochutnali zdejší místní slovenské speciality jako např. halušky, podpecníky či makový štrúdl.

V podvečerních hodinách jsme se plni zážitků a naladěni již vánoční pohodou vraceli zpět do svých domovů.

 

{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
http://nj.gjwprostejov.cz/
http://nj.gjwprostejov.cz/rakousko-bratislava
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému